Україна розпочала консультації з ЄС та США щодо відкриття повітряного простору

Україна почала консультації з регуляторами з ЄС та США з метою відкриття повітряного простору для цивільних рейсів. Про це заявив Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков під час заходу “Україна. Рік 2024” на каналі 1+1.

Нагадаємо, що чутки про відкриття повітряного простору для цивільних суден в Україні ширяться давно. Але, з огляду на те що в Україні запроваджено воєнний стан та відбуваються постійні обстріли, перспектива такого під питанням.

Також, чинна влада України хоче в першу чергу відкрити саме аеропорт Бориспіль першим і не дозволяє нікому відкритись перед Борисполем. Але, в Україні є летовища, літати з яких, з точки зору безпеки, досить велика ймовірність. Це, в першу чергу аеропорт Ужгород, злітно-посадкова смуга якого виходить відразу в повітряний простір ЄС над Словаччиною. Далі, аеропорт Чернівці, який знаходиться всього у 28 км від Румунського кордону. І на останок, аеропорт Львів, який теж відносно недалеко від кордону.

Тобто, в Україні є відносно безпечні летовища для прийняття принаймні вантажних та чартерних рейсів. Звісно Бориспіль до категорії “безпечний” не відноситься, адже він далеко від кордону та відносно близько до росії та білорусії. Але, влада України хоче відкрити саме Бориспіль, блокуючи відкриття інших, безпечніших, летовищ.

Отже, Кубраков заявив, що станом на зараз Україна подала офіційні заяви щодо оцінки ризиків до Європейських та Американських безпекових регуляторів, аби вони підтвердили план польотів.

Складний процес, але перші формальні кроки Україна робить вже зараз, саме в ці тижні ми подаємо офіційні заяви оцінку ризиків до відповідних регуляторів. Нам важливо, щоб Американські та Європейські регулятори підтвердили наш алгоритм дій“, – прокоментував Кубраков.

Поки що немає інформації про можливі терміни відкриття повітряного простору, оскільки переговори тривають.

Також, на правах анонімності, українські військові надали відповідь на такі заяви, і, м’яко кажучи, вони не в захваті від такої ініціативи, адже тоді відповідальність за безпеку буде покладена на сили ППО.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше