Українські біженці в Польщі отримали доступ до медичної допомоги нарівні з її громадянами
Стало відомо, що українці, які знайшли прихисток у Польщі, отримали доступ до медичної допомоги у цій країні нарівні з її громадянами.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
«Для цього потрібно мати закордонний паспорт громадянина України, в якому є позначка про перетин кордону після 24 лютого 2022 року. Якщо перетнули кордон без закордонного паспорта – документ, що підтверджує дату перетину польського кордону польськими службами. Надання медичної допомоги для українців – безоплатне», – йдеться в повідомленні.
Також слід зареєструватися на території польської держави: отримати статус біженця чи статус тимчасового захисту, а також аналог українського ідентифікаційному номеру – PESEL. Саме цей номер надає українцям доступ до послуг сфери охорони здоров’я на постійній основі, до соціальної допомоги тощо.
Польща надала українцям безоплатний доступ до медичної допомоги на всіх рівнях: базова медична допомога – візити до сімейних лікарів, виклик «швидкої», спеціалізована амбулаторна допомога, діагностичні дослідження (за направленням лікаря), лікування в стаціонарі, психіатричне лікування, реабілітація (крім курортів), стоматологічні послуги.
Громадяни України, діти та молодь до 19 років також мають право отримати безоплатні профілактичні щеплення згідно з польською Програмою профілактичних щеплень. Для цього слід звернутися до свого сімейного лікаря та отримати відповідне направлення.
Крім того, вагітні українки, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого 2022 року, мають право на безоплатне ведення вагітності, пологи та догляд за новонародженим в медичних закладах Польщі, які уклали контракт з NFZ. Для цього потрібно стати на облік в акушерсько-гінекологічну амбулаторію.
Нагадаємо, що за даними управління Верховного комісара ООН у справах біженців, від початку російського вторгнення з України закордон виїхало (станом на 12 квітня) майже 4,7 млн осіб. Більшість поїхала до Польщі – за даними ООН, таких майже 2,7 млн людей.