Українські біженці в Польщі отримали доступ до медичної допомоги нарівні з її громадянами

Стало відомо, що українці, які знайшли прихисток у Польщі, отримали доступ до медичної допомоги у цій країні нарівні з її громадянами.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

 «Для цього потрібно мати закордонний паспорт громадянина України, в якому є позначка про перетин кордону після 24 лютого 2022 року. Якщо перетнули кордон без закордонного паспорта – документ, що підтверджує дату перетину польського кордону польськими службами. Надання медичної допомоги для українців – безоплатне», – йдеться в повідомленні.

Також слід зареєструватися на території польської держави: отримати статус біженця чи статус тимчасового захисту, а також аналог українського ідентифікаційному номеру – PESEL. Саме цей номер надає українцям доступ до послуг сфери охорони здоров’я на постійній основі, до соціальної допомоги тощо.

Польща надала українцям безоплатний доступ до медичної допомоги на всіх рівнях: базова медична допомога – візити до сімейних лікарів, виклик «швидкої», спеціалізована амбулаторна допомога, діагностичні дослідження (за направленням лікаря), лікування в стаціонарі, психіатричне лікування, реабілітація (крім курортів), стоматологічні послуги.

Громадяни України, діти та молодь до 19 років також мають право отримати безоплатні профілактичні щеплення згідно з польською Програмою профілактичних щеплень. Для цього слід звернутися до свого сімейного лікаря та отримати відповідне направлення.

Крім того, вагітні українки, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого 2022 року, мають право на безоплатне ведення вагітності, пологи та догляд за новонародженим в медичних закладах Польщі, які уклали контракт з NFZ. Для цього потрібно стати на облік в акушерсько-гінекологічну амбулаторію.

Нагадаємо, що за даними управління Верховного комісара ООН у справах біженців, від початку російського вторгнення з України закордон виїхало (станом на 12 квітня) майже 4,7 млн осіб. Більшість поїхала до Польщі – за даними ООН, таких майже 2,7 млн людей.

Джерело moz.gov

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше