Українські інженери перетворили спортивний літак на далекобійний безпілотник

У арсеналі Збройних сил України з’явився новий тип далекобійних ударних безпілотних літальних апаратів, створених на базі спортивного літака. Forbes повідомляє, що один з таких БПЛА було знайдено на території Росії, приблизно в 1000 км від українського кордону. Безпілотник, імовірно, збудовано на основі легкомоторного літака Skyranger Nynja, який можна придбати як у зібраному вигляді, так і у вигляді набору для самостійної збірки.

Фотографії, оприлюднені російським пропагандистом Кирилом Федоровим, показують, що БПЛА оснащено відеокамерою і супутниковим зв’язком, дозволяючи дистанційне управління. На борту знаходилась легка авіабомба ФАБ-100, що свідчить про бойове призначення апарата. На відміну від Aeroprakt A-22, який також використовується ЗСУ, новий БПЛА здатний не лише виконувати одноразові удари, а й повертатися на базу після скидання бомби.

Експерти оцінюють вартість такого безпілотника в кілька сотень тисяч доларів, що значно дешевше в порівнянні з вартістю крилатих ракет. Кількість дронів Nynja в українському арсеналі не відома, але відомо, що українські виробники отримали ліцензію на виготовлення щонайменше 1600 таких літаків.

Джерело DEV.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше