Українські розробники створили бот, що блокує російськомовні коментарі
Розробники проекту UA Anti Spam Bot, що працює на волонтерських засадах, розширили можливості чат-бота для українських Telegram-каналів. Відпер UA Anti Spam Bot не лише автоматично видаляє й попереджає про фейкові повідомлення від нібито ДТЕК та інших енергетичних сервісів, а й блокує російськомовні коментарі.
Інструмент можна застосовувати у двох форматах: автоматично видаляти коментарі, написані російською або надсилати повідомлення-попередження для користувачів, які спілкуються російською. «Мова росте елементарно, разом з душею народу (Іван Франко). Переходь на українську!», — одне з повідомлень, яке може отримати людина.
«Ми розуміємо, що через тривалі історичні процеси русифікації певна кількість українців досі використовує мову окупанта та агресора. І ми не збираємось якось ображати чи хейтити таких людей. У нас зовсім інша, конструктивна, мета — стимулювати поширення української мови у соцмережах», — наголосив автор ідеї та розробник UA Anti Spam Bot Дмитро Вакуленко.
Першочергово UA Anti Spam Bot був створений, щоб не допускати зайвих та небезпечних повідомлень про координати влучань та блокпостів, рух української військової техніки та інших відомостей, які могли б бути корисними загарбникам. UA Anti Spam Bot суттєво полегшив роботу адміністраторам чатів, оскільки автоматично видаляв небажані повідомлення. Наразі чат-бот не тільки видаляє шкідливі коментарі користувачів у Telegram-групах і каналах, а ще й має антишахрайську систему та функції сповіщення про повітряну тривогу.
Наприкінці грудня функціонал UA Anti Spam Bot розширили, тому чат-бот також блокує коментарі із 18+ зображеннями в Telegram-каналах. Загалом безоплатний інструмент UA Anti Spam Bot увімкнений адміністраторами близько 500 українських Telegram-груп і каналів. Чат-бот охоплює вже понад 500 000 користувачів.