Українські військові інженери “прокачали” БТР М113, створивши з нього мобільний комплекс ППО (відео)
Комбінація спареної автоматичної гармати ЗУ-23-2 із бронетранспортером М113 призвела до створення мобільної системи ППО, здатної вражати повітряні цілі, такі як літаки, вертольоти й безпілотники, що низько летять, а також виконувати функції машини підтримки піхоти.
ЗУ-23-2, зенітна двоствольна автоматична гармата призначена для ураження повітряних цілей, що низько летять, Безпілотників, вертольотів і літаків, що низько летять, а також бронетехніки, для оборони стратегічних об’єктів. ЗУ-23-2 використовується більш ніж 20-ма арміями світу завдяки своїй економічності та простоті експлуатації.
ЗУ-23-2 оснащена двома 23-мм автогарматами і може вражати цілі, що летять низько, на дальності 2,5 км, бронетехніку на дальності 2 км, а також наземні цілі, такі як піхота і легкоброньована техніка.
ЗУ-23-2 може вести вогонь двома типами боєприпасів: бронебійно-запально-трасуючим (API-T) і фугасно-запально-трасуючим (HEI-T). Наведення системи озброєння та стрілянина здійснюються вручну за допомогою оптико-механічного прицілу та прямотрубного телескопа.
М113, гусеничний бронетранспортер, широко використовувався у всьому світі. Вироблений компанією BAE Systems, він у першу чергу є засобом пересування піхоти у військових діях. Його конструкція включає легкий броньований корпус, що дозволяє йому маневрувати на різній місцевості.
M113 модифікований для виконання різних функцій, таких як командування та управління, вогнева підтримка, протитанкові завдання та багато іншого. Він може перевозити до 11 осіб, включаючи водія та командира-навідника. Озброєння M113 може бути різним, але часто включає кулемет M2 Browning калібру 50.