Українські військові застосували дрони з термітними боєприпасами для ураження ворожого БТР (відео)

Українські безпілотники почали застосовувати вільнопадаючі термітні боєприпаси для знищення техніки та фортифікацій.

Кадри їх застосування були оприлюднені в мережі.

Застосування вільнопадаючих боєприпасів із безпілотників уже давно виявило свою ефективність у бою, однак досі малі дрони оснащалися лише малоефективними проти бронетехніки уламковими та кумулятивними гранатами від автоматичних гранатометів.

Однак нещодавно у використанні українських військових були помічені термітні боєприпаси, що скидалися з багаторазових FPV-дронів.

На відео видно, як завдяки лише одному такому боєприпасу оператору безпілотника вдалося підпалити покинутий російський бронетранспортер БТР-82.

Зазначається, що температура горіння термітної шашки становить 2500 градусів за Цельсієм. Цього достатньо, аби підпалити будь-який займистий матеріал, проплавити тонкостінну залізну панель або ж і взагалі наскрізь пропалити алюмінієвий корпус бойової машини.

Такий результат досягається завдяки хімічній реакції між двома металами. Судячи з температури горіння, мова може йти про класичну суміш окису заліза та алюмінію.

На фото нижче можна побачити одну з партій термітних боєприпасів, що призначені для скидання з дронів. Вони виконані в прямокутному корпусі, що не дасть заряду скотитися при падінні.

Українські термітні боєприпаси адаптовані для скидування з безпілотника.

Згідно з опублікованою інформацією, конструктивно 700-грамовий боєприпас складається з алюмінієвого корпусу, плати ініціації та запалювальної суміші, на яку припадає 500 грамів із загальної маси.

Вартість такого засобу становить усього 450 гривень, або ж 12 доларів. Причому, його конструкція надзвичайно проста, а компоненти – доступні.

Завдяки своїм спроможностям до підпалу та високій температурі горіння боєприпас чудово підходить для ураження техніки, включно з броньованою, бліндажів, спостережних пунктів, відкритих складів із боєприпасами.

Нагадаємо, що Сили оборони також активно застосовують для ураження техніки та живої сили термобаричні гранати українського виробництва РГТ-27.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше