Українські водії через блокування поляками кордону оголошують голодування на КПП «Краківець-Корчова»

Українські водії, які застрягли через блокування кордону поляками, оголосили голодування на КПП «Краківець-Корчова». Водії стверджують, що в них закінчилися харчі та паливо, і вони фактично утримуються в заручниках через цю блокаду.

Також, Дональд Туск, потенційний майбутній глава польського уряду, різко розкритикував нинішнє керівництво Польщі за бездіяльність у справі блокування кордону з Україною. Від 6 листопада польські перевізники протестують на кордоні, вимагаючи відновлення дозволів на перетин кордону для українських перевізників, скасованих згідно з угодою ЄС.

Після того, як в Польщі відбулись вибори, проросійські поляки заблокували кордон з Україною скориставшись перехідним періодом у владі. На чолі протестувальників Рафал Меклер, власник транспортних компаній, які до війни возили вантажі в російському напрямку. Вочевидь це також на руку росіянам, адже протестувальники блокують надважливі вантажі та часто не пропускають військові вантажі та гуманітарну допомогу.

Радіо Свобода дізналося в експертів, як це може вплинути на відносини між Україною та Польщею. На 29 листопада черги на кордоні дещо скоротились, але ситуація залишається напруженою. Туск заявив, що бездіяльність уряду ставить під загрозу польсько-українські відносини.

Міністр сільського господарства Польщі Анна Гембіцька відвідала кордон 28 листопада, вказавши на складність ситуації через російську агресію і політику ЄС. Вона запропонувала допомогу фермерам.

29 листопада міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаядур зустрівся з перевізниками, які блокують кордон, обговоривши можливість вжиття термінових заходів для посилення контролю.

Дипломат Ігор Харченко висловив думку, що Україна зробила все можливе для вирішення ситуації. Польський політик Мирослав Чех критикує бездіяльність уряду у вирішенні кризи на кордоні, вказуючи на потенційну політичну мотивацію за цим блокуванням.

Блокування кордону та тримання українських водіїв без засобів для життя, виглядає дуже підлим та цинічним. Російські окупаційні війська заблокували Україну з півдня, небо закрите для цивільних перельотів через постійні обстріли з боку росії, тому основний шлях з України та назад, це кордони ЄС на Заході. Блокування єдиних та надважливих шляхів для країни яка воює за своє виживання, це загроза не лише національній безпеці України, а і Європи.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше