В Австралії помітили «найнебезпечнішого птаха у світі», який виходить з океану (фото)

Відвідувачі пляжу в затоці Бінгіл на східному узбережжі Австралії були шоковані на Хелловін, коли зловісна темна фігура хлюпотіла у воді. Спостерігачі спочатку подумали, що це акулячий плавник або, можливо, черепаха. Але коли істота з’явилася, стало зрозуміло, що це щось зовсім інше: молодий казуар, широко відомий як найнебезпечніший птах у світі.

Казуари відомі своїм доісторичним виглядом, висотою, сильними ногами та пазуристими лапами, здатними завдати серйозної шкоди. Нелітаючі птахи досить обережно ставляться до людей і навряд чи нападуть, якщо їх не спровокувати.

Побачення південного казуара (Casuarius casuarius johnsonii) у воді стало несподіванкою, оскільки багато людей не підозрюють, що казуари можуть плавати.

«Казуари вміють плавати й піднімуться до води, щоб переплисти з одного берега річки на інший, або якщо вони відчують загрозу з боку домашніх собак чи іншого казуара через територіальну суперечку», — офіцер дикої природи Стівен Клаф зі Служби парків і дикої природи Квінсленда. (QPWS), пояснюється в прес-релізі .

«Ми не впевнені, скільки часу ця тварина була у воді або чому вона пішла купатися, але кадри вражають».

(Микита Макдауелл)

Згідно з повідомленнями господаря кемпінгу Bingil Bay Микити МакДауелл, птах плавав приблизно у 200 метрах (656 футів) від берега.

«Я побіг вниз і чекав, поки казуар вийде з океану, і він, мабуть, був виснажений, бо стояв у тіні під деревом, тремтячи ногами близько півгодини», — сказав Макдауел .

«Можливо, він увійшов в океан біля південного Мішн-Біч і був підхоплений течією або розривом і віднесений до затоки Бінгіл», — додала вона.

Австралійський південний казуар ( Casuarius casuarius johnsonii) (Tessa Koumoundouros)

Затока Бінгіл знаходиться на північ від Мішн-Біч у тропічному північному Квінсленді, і цей регіон часто називають «Узбережжям казуарів». Традиційні власники землі називають цю територію Країною Джіру та називають казуара гундой. Цей птах є важливим видом для перших народів Австралії та відіграє ключову роль у розмноженні дерев тропічного лісу, деякі з яких не проростуть, доки не пройдуть через травну систему великої травоїдної тварини.

Австралійський південний казуар ( Casuarius casuarius johnsonii) (Tessa Koumoundouros)

На жаль, зараз у Квінсленді залишилося лише близько 4000 казуарів, і ця популяція перебуває під загрозою зникнення відповідно до Закону про охорону природи 1992 року.

Птахам загрожують наїзди транспортних засобів і напади собак, тому відвідувачам району, який знаходиться на північ від Мішн-Біч у тропічному північному Квінсленді, рекомендується ніколи не наближатися до птахів і давати їм достатньо місця.

«Це рідкісне спостереження та щаслива втеча казуара є нагадуванням про те, що ми всі повинні робити все можливе, щоб захистити та зберегти вид», — сказав Клаф.

(Микита Макдауелл)

Так чи справді казуари настільки небезпечні? Разом із страусами, вони є одним із лише двох видів птахів, які, як відомо, спричиняли смерть людини через фізичний напад.

Огляд нападів казуарів, опублікований у 2006 році в Journal of Zoology, розглянув 221 спостережуваний напад казуарів, з яких 150 були проти людей.

Приголомшливі 75 відсотків цих нападів були результатом того, що люди годували птахів (чого їм не радили). Трохи більше ніж 70 відсотків часу птахи атакували, і вони використовували свої кігті лише в 15 відсотках атак.

Тож якщо вам пощастить зіткнутися віч-на-віч з однією з цих красунь, пам’ятайте, що не наближайтеся до неї та не намагайтеся її погодувати. Особливо якщо поруч є яйця чи курчата! Повільно відійдіть назад і спробуйте покласти рюкзак або інший предмет між собою та птахом, радить Департамент охорони навколишнього середовища та науки.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше