В Босфорі сіло на мілину вантажне судно із зерном з України, рух протокою заблоковано

Рух у протоці Босфор було тимчасово припинено після того, як судно ALEXIS, що везло вантаж з України до Єгипту, вибуло із курсу через технічну несправність та сіло на мілину. Інцидент стався неподалік від стамбульського хвилерізу Хайдарпаша, повідомляє РБК-Україна за інформацією CNN Turk.

За даними управління берегової безпеки Туреччини, до місця події були направлені швидкохідні буксири, рятувальні катери та група водолазів. Судно ALEXIS має довжину 229 метрів.

Ця подія набуває особливого значення в контексті напруженої ситуації із зерновими поставками з України після виходу Росії з “зернової угоди”. Національний банк України враховує у своїх прогнозах стабільність морських шляхів, передбачаючи середньомісячні потужності постачання близько 7 мільйонів тонн агропродукції, що є важливим для підтримки експорту на традиційні ринки України.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше