В Червоному морі виявлено острів, усипаний коштовностями

Забаргад, острів у Червоному морі, виглядає як щось із казки про піратів. Розташований за 50 кілометрів від південного узбережжя Єгипту в бухті Фол-Бей, він є найбільшим островом у цьому районі, займаючи площу 4,5 квадратних кілометрів.

Забаргад відомий своїми геологічними особливостями, зокрема перидотитовими скелями, які містять перидот — яскраво-зелені дорогоцінні камені.

Неважко зрозуміти, чому в стародавні часи користувалися попитом на різьблений перидот.
Авторство зображення: Чіп Кларк/Смітсонівський інститут Національний музей природної історії (публічне надбання)

Цей маленький острів має назву «безлюдний острів» через свою аридну природу та відсутність прісної води, хоча тут зустрічаються морські птахи. Перидот, який був використаний в давньоєгипетських та інших стародавніх ювелірних прикрасах, видобували тут ще 3500 років тому. Про це повідомляє IFLScience.

Спочатку стародавні греки назвали це місце «Топазіос», помилково вважаючи, що перидот є топазом. Насправді це були скелі перидотиту, вулканічної породи, яка утворилася з олівіну та піроксену в верхній мантії Землі. Глибокий геологічний розрив мільйони років тому сприяв підняттю цих скель на поверхню, формуючи Забаргад.

Перидотит буває в кількох різних формах, таких як скелястий дуніт (ліворуч) і великі кристали олівіну (праворуч). Авторство зображення: דקי -/Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Розташований над рифтом Червоного моря, острів і досі є геологічно активним. З історичного погляду Забаргад відіграв важливу роль у видобутку перидоту, але після націоналізації єгипетських шахт у 1958 році його значення зменшилося. Нині основне виробництво перидоту зосереджене в Норвегії, тоді як Єгипет уже не є лідером у цій галузі

Джерело portaltele

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше