В Естонії школи штрафуватимуть на 10 тисяч євро за російську мову

В Естонії підняли штрафи для шкіл з учителями, які не володіють державною мовою і продовжують використовувати російську. Штрафи зросли у 15 разів і сягатимуть 10 тисяч євро.

Про це повідомляє естонський суспільний мовник.

Досі максимальний розмір штрафів, які Мовний департамент міг призначати вчителям і школам, де не виконуються мовні вимоги, становив 640 євро.

Однак з 1 серпня Мовний департамент у співпраці з Міністерством освіти і науки матиме право штрафувати школи, які неодноразово порушують мовні вимоги, у розмірі до 9600 євро.

Крім того, Мовний департамент отримає більше важелів впливу. Якщо досі співробітники відомства могли оцінювати рівень естонської мови вчителів на основі інтерв’ю, то з нового навчального року вони матимуть право ходити та перевіряти, що насправді відбувається на уроках.

Мер Нарви Катрі Райк вважає, що підвищення розміру штрафів є гарним сигналом для міських чиновників, багато з яких не розуміють важливості освіти естонською мовою.

“Зрозуміло, коли штраф великий, — зараз 600 євро, це було смішно, це місцеве самоврядування з легкої руки платило, — але 10 000, коли в тебе п’ять директорів, тоді в тебе 50 000, і я думаю, тут міськрада починає думати, що треба робити”, — сказав Райк.

За даними Мовного департаменту, в Естонії налічується близько 2500 педагогів, які недостатньо володіють естонською мовою.

Джерело rus.err.ee

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше