В Іспанії презентували новий суперкомп’ютер, що увійшов до десятки найпотужніших у світі

21 грудня у Барселоні представили новий європейський суперкомп’ютер MareNostrum 5, який здійснюватиме 314 трлн операцій в секунду та входитиме до десятка найпотужніших суперкомп’ютерів світу.

Про це повідомляє Європейська комісія.

“MareNostrum 5, найновіший європейський суперкомп’ютер світового класу, був представлений у Барселоні, Іспанія. За наявним рейтингом він входить до десяти найпотужніших суперкомп’ютерів світу. Він буде розміщуватися у центрі суперкомп’ютерів Барселони, та використовуватиметься в інтересах широкого кола наукових та промислових споживачів з березня 2024 року”, – йдеться у повідомленні.

MareNostrum 5 також є найбільш “зеленим” серед світових суперкомп’ютерів, оскільки має високу енергоефективність та живиться шляхом поновлювальної енергії. Водночас тепло, що буде вироблятися в процесі роботи цього суперкомп’ютера, спрямовуватиметься на обігрів приміщення, в якому він розташований.

Планується, що потужності комп’ютерної системи використовуватимуться у сфері медичних досліджень, у виробництві ліків та вакцин, у симуляції певних явищ, на зразок швидкості поширення вірусів, а також в інших сферах, включаючи кліматичні дослідження, інженерну справу, науку матеріалів та дослідження Землі.

Також MareNostrum 5 буде розробляти платформи штучного інтелекту, сприятиме технологічному розвитку ЄС та його провідній ролі у глобальних зусиллях зі створення безпечного, відповідального та “етичного” штучного інтелекту.

Система створена завдяки інвестиціям у розмірі 151 млн євро, що розподілені між ЄС та міжнародним консорціумом за лідерства Іспанії, до якого також увійшли Португалія й Туреччина.

Бюджет ЄС на 2021-2027 роки передбачає фінансування в обсязі 7 млрд євро для проєктів європейських суперкомп’ютерів.

Джерело espreso

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше