В Курській області Росії помічено збитий власний дрон Mohajer-6

В Курській області був помічений збитий ударний безпілотник Mohajer-6, який був експортований до Росії з Ірану. Про це пише Мілітарний з посиланням на російські ЗМІ.

Деталі інциденту

Місцевий житель виявив безпілотник і вирішив детально оглянути його. На оприлюднених кадрах можна побачити озброєння дрона, яке складається з двох керованих авіабомб Ghaem-5. Також на відео видно бортовий номер безпілотника «ER-858», що вказує на його іранське походження.

Історія використання

Використання безпілотників Mohajer-6 російськими збройними силами розпочалося ще у 2022 році. Це сталося через відсутність у Росії власних безпілотних систем великої дальності. Зазначимо, що дрони цього типу наразі використовуються не дуже активно, оскільки їх озброєння призначене для застосування з відносно великих відстаней до цілі.

Mohajer-6 був розроблений для проведення розвідки, спостереження, рекогносцировки та вогневого ураження і може нести до чотирьох боєприпасів.

Попередні інциденти

Захоплений українськими силами іранський безпілотник “Mohajer-6”. Жовтень 2022. Україна. Фото з соцмереж

Це не перший випадок втрати безпілотника Mohajer-6 через російську протиповітряну оборону та засоби радіоелектронної боротьби. У червні 2023 року на території тимчасово окупованого Криму були знайдені уламки такого дрона, який впав через його заглушення засобами РЕБ.

Технічні характеристики

Mohajer-6 має максимальну злітну вагу 600 кг, корисне навантаження 100 кг і дальність польоту 200 км. Максимальна швидкість дрона становить 200 км/год, тривалість польоту – 12 годин, а максимальна висота – 5400 м. Начинка безпілотника складається переважно з іноземних компонентів, зокрема японських, китайських та американських камер і лазерного далекоміра, які є цивільними товарами і не вважаються військовими.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше