В Китаї похизувалися новою зенітною ракетою, яка вражає цілі на відстані понад 2000 км

Китайські фахівці похвалилися створенням зенітної ракети класу “земля-повітря” з дальністю ураження цілей 2000+ км. Проєкт реалізовано під керівництвом фахівця Північно-Західного політехнічного університету Су Хуа.

Місія нової зброї – знищення бомбардувальників, повітряних танкерів і бортів раннього попередження. Замовник в особі НВАК вимагав розробити ракету з гранично допустимою довжиною 10 м і вагою в 4 тис. кг. Команді Су Хуа вдалося зменшити необхідну довжину на 20%, а масу – майже на 40% (до 8 м і 2,5 тис. кг відповідно).

Детальні характеристики новинки поки що тримають у секреті. З відомих подробиць варто відзначити наявність твердопаливного і реактивного двигунів для початкової стадії польоту і переміщення у верхніх шарах атмосфери відповідно.

Конструктивно новинка схожа з випробуваною 2 роки тому гіперзвуковою розробкою Північно-Західного політеху Feitian-1.

У Китаї похвалилися створенням екстремально далекобійної зенітної ракети, що здатна вражати цілі на відстані понад 2 000 км

Заявлений принцип роботи новинки – на основі супутникової навігації (дані з розвідувальних орбітальних апаратів спрямовуватимуть ракету online, з подальшим її перемиканням на власні датчики). Вибух боєголовки відбудеться після досягнення ефективної дальності ураження.

Також у новій розробці заявлено використання ШІ для визначення зльоту літаків ДРЛО і бомбардувальників. Цю технологію інтегровано в супутникову систему A2/AD, яку розробляє Китай для застосування в потенційних військових конфліктах у Південно-Китайському морі і Тайванській протоці.

Фахівці з Defense Express зазначають, що перед китайськими інженерами стояло складне завдання з огляду на те, що найбільш далекобійна ракета НВАК SM-6 має дальність ураження близько 370 км. За їхніми словами, для подолання заявлених 2 000 км новий виріб має бути оснащений надзвуковим двигуном, який би забезпечив подолання вищевказаної відстані за 22 хвилини.

Основний інтерес експертів не стільки до заявленої дальності, скільки до принципу наведення ракети на ціль. Створення супутникової мережі для таких цілей є складним завданням, і китайцям доведеться розгорнути космічне угруповання для забезпечення надійного покриття в будь-який момент часу.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше