В Латвії російську мову планують виключити з шкільних програм

Уряд Латвії планує ухвалити рішення про поступову відмову від російської мови як другої іноземної в освітніх закладах у вівторок, 23 квітня

Про це повідомляє Delfi.

За даними міністерства освіти та науки Латвії, наразі російську мову викладають як другу іноземну майже в половині латвійських шкіл, оскільки у деяких з них альтернатива навіть не пропонується.

Згідно із запропонованими МОН змінами, з 2026/2027 навчального року школи повинні будуть поступово пропонувати учням як другу іноземну мову одну з офіційних мов ЄС або країн-членів Європейської економічної зони (ЄЕЗ). Російська мова не входить до числа цих мов.

У 2027/2028 навчальному році другу іноземну мову викладатимуть у п’ятому і шостому класі, у 2028/2029 навчальному році – у 5-х, 6-х і 7-х класах, у 2029/2030 навчальному році – у 5-х, 6-х, 7-х і 8-х класах, а у 2030/2031 навчальному році – на всьому ступені основної освіти (5-9-ті класи).

Водночас законопроєкт зазнав різкої критики з боку приватних осіб та різноманітних асоціацій, протягом двох тижнів від яких надійшло понад 300 звернень, більшість з яких спрямована проти поступової відмови від російської мови як другої іноземної. Вони заявили, що відмова від російської мови з політичних причин неприпустима.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що 17 липня, набере чинності пункт закону про медіа, який посилює вимоги щодо використання державної мови в ефірах українськомовних програм.

Джерело espreso

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше