В ОАЕ запустили перший пасажирський поїзд (відео)

ETIHAD Rail успішно запустила перше магістральне пасажирське сполучення в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) на 250-кілометровому маршруті між Абу-Дабі та Аль-Данною 25 січня.

Потягами користуються співробітники національної нафтової компанії Adnoc в рамках стратегічної угоди, підписаної Adnoc та Etihad Rail у грудні.

“Розвиток пасажирського залізничного сполучення між містами Абу-Дабі та Аль-Данна має на меті з’єднати основні центри торгівлі, промисловості, виробництва, логістики та населення ОАЕ”, – говорить д-р Аль Джабер, міністр промисловості та передових технологій ОАЕ, а також керуючий директор і головний виконавчий директор групи Adnoc, який був серед перших пасажирів.

“Проєкт Etihad Rail – це більше, ніж просто залізнична мережа, він стане життєво важливою артерією для економічного зростання та розвитку інфраструктури, сприяючи декарбонізації, на благо ОАЕ та їхнього народу”.

Вантажні перевезення розпочалися на мережі ОАЕ вартістю 14 млрд доларів США в лютому 2023 року. Мережа протяжністю 1200 км простягається від Гувейфат на кордоні з Саудівською Аравією на сході до Фуджейри на заході, з’єднуючи чотири великі порти і сім логістичних зон.

Дати початку громадських пасажирських перевезень, які, як очікується, з’єднають 11 міст по всій території ОАЕ, поки що не підтверджені. Etihad Rail передбачає 50-хвилинний час у дорозі між Абу-Дабі та Дубаєм і 1 год. 40 хв. з Абу-Дабі до Фуджейри.

У червні 2022 року компанія замовила у CAF парк дизельних поїздів зі швидкістю 200 км/год. Потяги вміщують до 400 пасажирів і будуть обладнані Wi-Fi та кондиціонерами.

Також було оголошено про запуск розкішних поїздів у партнерстві між Etihad Rail та італійським туроператором Arsenale. Потяги з 15 вагонів курсуватимуть з Фуджейри до пустелі Ліва в Абу-Дабі. Дата запуску ще не підтверджена.

Джерело railjournal

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше