В Польщі з’явиться плавучий LNG-термінал

Польська компанія Gaz-System вибрала постачальника для першого в країні плавучого регазифікаційного термінала (FSRU), який буде розташовуватися у порту Гданська. Про це повідомила пресслужба компанії.

Тендер виграла японська транспортна компанія Mitsui O.S.K. Lines, яка має найбільший у світі флот газовозів, серед яких сім FSRU.

“Вибір постачальника установки – це важливий етап в реалізації програми FSRU, якою компанія займається вже багато місяців. Найближчим часом ми зосередимося на розробці детальних умов так званого тайм-чартеру. Крім того, нам потрібно отримати всі необхідні корпоративні погодження від органів управління компанії для підписання угоди з судновласником”, – сказав Анджей Кенсбок, віцепрезидент Gaz-System.

Перший плавучий LNG-термінал у Польщі планують запустити у 2027-2028 роках із потужністю 6,1 млрд куб. м.

Gaz-System також управляє першим стаціонарним LNG-терміналом Польщі у Свіноуйсьце, який експлуатується з 2016 року. Його потужність 6,2 млрд куб. м, за постачання відповідає газова компанія PGNiG з групи Orlen.

У 2023 році термінал у Свіноуйсьце прийняв 62 партії зрідженого газу загальним обсягом 4,66 млн тонн – на 6% більше, ніж роком раніше.

Джерело liga

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше