В Польщі знайшли 4000-річний мідний кинджал

Під час прогулянки польськими лісами Петро Горлах з Ярославського історико-дослідницького товариства в листопаді минулого року неподалік села Коржениця виявив дуже рідкісний артефакт — лезо мідного кинджала.

Першовідкривач повідомив про цінну знахідку реставратору пам’ятників Підкарпаття у Пшемислі, а також археологам з найближчого будинку-музею Орсетті в Ярославі. Дослідники ідентифікували артефакт як надзвичайно рідкісний кинджал віком 4000 років.

Давня зброя виготовлена ​​з міді і мала довжину 10,5 сантиметрів. Однак, порівняно з іншими подібними предметами, цей кинджал вважається досить великим. У той період історії подібні металеві вироби були доступні лише заможним людям.

Кинджал із Коржениці вже надійшов до колекції Будинку-музею Орсетті в Ярославі. З червня він експонуватиметься на постійній експозиції, присвяченій найдавнішій історії Ярославської землі.

Джерело vsviti

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше