В росії створили комплекс, який робитиме з БТР та танків – роботів “Термінаторів”

Розробники заявили, що машини зможуть їздити та стріляти без екіпажів й порівняли свій продукт із Термінатором.

Російський холдинг “Високоточні комплекси”, який є частиною “Ростеха”, завершив розробку програмно-апаратного комплексу (ПАК) під назвою “Прометей” і вже його тестує. Розробники заявляють, що пристрій, якщо його встановити на БМП, БТР або танк будь-якого типу, зробить з них роботів на дистанційному управлінні, передає ТАСС.

У холдингу розповіли, що пристрій роботизує машину таким чином, що для її управління більше не знадобиться ні водій, ні стрілець. Тобто, екіпаж за допомогою “Прометея” зможе керувати, наприклад БМП-3, дистанційно.

“Така машина-робот з будь-яким бойовим модулем може перевозити підрозділи мотострілецьких військ, вести бій і вогневу підтримку десанту, зокрема з плаву”, — розповіли у “Високоточних комплексах” і додали, що все-таки машинам знадобиться “незначне доопрацювання”.

ПАК потрібно попередньо запрограмувати, вказавши координати і проклавши маршрут для танка або БМП. Пристрій здатний розпізнавати перешкоди за допомогою технології технічного зору. Розробники підкреслили, що “Прометей” може працювати спільно з системами управління вогнем і порівняли можливості свого продукту з Термінатором — високорозвиненим роботом з однойменного фільму.

Судячи із заяви про те, що робот-машина зможе підтримувати десант “з плава”, ПАК дасть змогу керувати бойовою машиною піхоти або бронетранспортером, навіть якщо вони опиняться у воді (щоправда, невідомо, якою має бути оптимальна глибина занурення транспорту, — ред.). Наразі ПАК проходить тестування.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше