В США випадково створили акумулятор, що може працювати, теоретично, до 400 років
Докторантка Каліфорнійського університету в Ірвіні Мія Ле Тай проводила експеримент, результат якого вийшов неймовірним. Вона вкрила золоті нанодроти діоксидом марганцю та електролітним гелем, схожим на оргскло. Про це повідомляє upworthy.com.
Ле Тай працювала в групі, яка вивчала конструкцію нанодротів у батареях. Вона знала, що дротам властиво ламатися через певну кількість зарядних циклів. У ноутбуках, наприклад, нанодроти витримують близько 300 або 500 циклів.
На руках у дослідниці був зразок. Покривши його поспіхом придуманим складом, вона здивувалася через появу щільної плівки. Після то як пройшов цикл із 10 тис. разів зарядки на пристрої не було ознак зносу. Протягом двох місяців кількість циклів заряджання збільшили до 200 000.
Тільки після такої перевірки було зроблено висновок, що випадково придумане покриття почало втрачати свої властивості.
Зазначається, що такого запасу потужності вистачить теоретично на 400 років роботи апарату. Інша частина пристрою, ймовірно, вийшла з ладу за десятиліття, але наслідки для батареї, яка служить сотні років, досить дивовижні.
«Загальна картина полягає в тому, що може існувати дуже простий спосіб стабілізації нанодротів типу, який ми вивчали», — сказав Пеннер. «Якщо це в цілому виявиться правдою, це було б великим проривом для спільноти».
Як показує історія, дивовижні винаходи які разюче змінюють науку та технології, з’являлись майже випадково при інших дослідженнях. Можливо, це теж саме той випадок, який приведе нас до кращого майбутнього без залежності від централізованих систем генерації та передачі електроенергії.
Війна в Україні показала, що централізовані мережі дуже вразливі й під дією неадекватних сусідів, які хочуть знищити цілу націю. Українці показали як можна жити та працювати незалежно від загальних мереж передачі електроенергії. А в майбутньому, завдяки дешевим акумуляторам, можна зменшити залежність від мереж дуже відчутно.