В США вивели на “прогулянку слонів” одразу вісім легендарних літаків-розвідників часів “Холодної війни” (фото)
Американські військові готуються поступово списувати легендарні літаки-розвідки, які стали в стрій ще 70 років тому.
На початку січня 2024 року 9-те розвідувальне авіакрило та 940-те авіакрило літаків-дозаправників провели на авіабазі Білл тренування у форматі “прогулянка слонів”, коли для проведення спільного польоту були одночасно задіяні шість розвідувальних літаків U-2S та два навчальні TU-2S, одразу шість навчальних T-38, які використовуються для підтримки льотних навиків пілотів U-2 та два “повітряні танкери” KC-135.
Це виглядало ефектно, але й водночас було знаком до того, що американські військові готуються до поступового списання легендарних літаків-розвідників часів “Холодної війни”, які вперше стали у стрій 70 років назад.
Про це пише портал The Drive.
Автори публікації пишуть, що ВПС США планують списати усі наявні U-2 протягом 2025-2027 років. Однак не виключено, що навіть після цього періоду NASA продовжить використовувати певну кількість U-2 для своїх дослідницьких цілей.
При цьому, що цікаво, Пентагон хоче списати U-2 не по причині вичерпання ресурсів чи тому що вдалось знайти цьому літаку адекватну заміну, а скоріше по концептуальним причинам. Американські військові хочуть збудувати “розподілену мережу збору розвідувальних даних”, елементами якої будуть не тільки космічні супутники, але й також безпілотники RQ-4 та RQ-180.
Навіть якщо U-2S досі є більш гнучким інструментом для збору розвідувальних даних, Пентагон не вважає більше за доцільне використовувати ці літаки, оскільки це і дорожче, і є ризик ураження вогнем ППО противника.
The Military Balance 2023 стверджує, що ВПС США досі використовують 26 розвідувальних літаків U-2S та чотири навчальні TU-2S, що належать до складу Air Combat Command.
Загалом літак-розвідник U-2 не часто фігурує в повідомленнях профільних ресурсів. Остання відома згадка про цей літак датується лютим 2023 року, коли U-2 залучались для стеження за повітряними кулями з Китаю над територією США.