В Україні встановлять 91 міні-тец у 32 містах, з метою зміцнення енергетичної безпеки країни

У рамках Проекту енергетичної безпеки (ПЕБ) Агентство США з міжнародного розвитку USAID допомагає Україні розгорнути мережу когенераційних установок – зміцнити енергетичну безпеку країни в умовах війни.

«Мала та середня когенерація, яку USAID постачає в Україну, сприятиме стабільному теплопостачанню протягом опалювального сезону 2023-2024 років», – зазначила Кетлін Кірш, керівник енергетичної групи Офісу критичної інфраструктури USAID/Україна.

Оснащена газопоршневим двигуном, когенераційна установка (КДУ) генерує одночасно теплову та електричну енергію для забезпечення потреб міських котелень в електропостачанні, таким чином забезпечує безперебійне постачання тепла об’єктам критичної та соціальної інфраструктури, а також мешканцям багатоквартирних будинків.

У 2023 році теплопостачальне підприємство м. Старокостянтинів власним коштом придбало КДУ потужністю 500 кВ, що дозволило закрити одну третину потреб підприємства з енергозабезпечення критичної інфраструктури міста. Установка додаткової когенераційної установки потужністю 1067 кВ, наданої USAID ПЕБ, дозволило закрити інші потреби підприємства у постачанні електроенергії. Допомога від USAID дозволить забезпечити енергопостачання не лише котелень міста, а й інших об’єктів критичної інфраструктури, зокрема місцевого водоканалу.

Завдяки встановленим КДУ безперебійне теплопостачання, незалежно від можливих відключень електрики, отримають кілька лікувальних закладів, 8 шкіл, 9 дитячих садків, два гуртожитки та понад 16 000 осіб, які проживають у 150 багатоквартирних будинках.

Для стабільного тепло- та енергопостачання у зимовий період USAID закуповує 91 когенераційну установку для 32 міст України та двох університетів. Це обладнання загальною потужністю 56,5 МВт, інтегроване до систем централізованого теплопостачання, забезпечуватиме харчування критичної інфраструктури, таких як котельні, теплові пункти, насосні станції систем водопостачання та водовідведення, а також забезпечуватиме стабільне теплопостачання понад 1 млн жителів.

Когенераційні установки малої та середньої потужності дозволять місцевим теплопостачальним підприємствам генерувати електроенергію для власних потреб чи продажу в енергомережі не тільки в умовах війни, що триває, а й після її закінчення.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше