В США вивели на “прогулянку слонів” одразу вісім легендарних літаків-розвідників часів “Холодної війни” (фото)

Американські військові готуються поступово списувати легендарні літаки-розвідки, які стали в стрій ще 70 років тому.

На початку січня 2024 року 9-те розвідувальне авіакрило та 940-те авіакрило літаків-дозаправників провели на авіабазі Білл тренування у форматі “прогулянка слонів”, коли для проведення спільного польоту були одночасно задіяні шість розвідувальних літаків U-2S та два навчальні TU-2S, одразу шість навчальних T-38, які використовуються для підтримки льотних навиків пілотів U-2 та два “повітряні танкери” KC-135.

Це виглядало ефектно, але й водночас було знаком до того, що американські військові готуються до поступового списання легендарних літаків-розвідників часів “Холодної війни”, які вперше стали у стрій 70 років назад.

Про це пише портал The Drive.

“Прогулянка слонів” за участі літаків U-2, T-38 та KC-135, січень 2024 року, фото – U.S. Air Force photo by Senior Airman Juliana Londono

Автори публікації пишуть, що ВПС США планують списати усі наявні U-2 протягом 2025-2027 років. Однак не виключено, що навіть після цього періоду NASA продовжить використовувати певну кількість U-2 для своїх дослідницьких цілей.

При цьому, що цікаво, Пентагон хоче списати U-2 не по причині вичерпання ресурсів чи тому що вдалось знайти цьому літаку адекватну заміну, а скоріше по концептуальним причинам. Американські військові хочуть збудувати “розподілену мережу збору розвідувальних даних”, елементами якої будуть не тільки космічні супутники, але й також безпілотники RQ-4 та RQ-180.

Навіть якщо U-2S досі є більш гнучким інструментом для збору розвідувальних даних, Пентагон не вважає більше за доцільне використовувати ці літаки, оскільки це і дорожче, і є ризик ураження вогнем ППО противника.

“Прогулянка слонів” за участі літаків U-2, T-38 та KC-135, січень 2024 року, фото – U.S. Air Force photo by Senior Airman Juliana Londono

The Military Balance 2023 стверджує, що ВПС США досі використовують 26 розвідувальних літаків U-2S та чотири навчальні TU-2S, що належать до складу Air Combat Command.

Загалом літак-розвідник U-2 не часто фігурує в повідомленнях профільних ресурсів. Остання відома згадка про цей літак датується лютим 2023 року, коли U-2 залучались для стеження за повітряними кулями з Китаю над територією США.

Джерело defense express

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше