В Україні добудують найбільшу ВЕС Східної Європи: що відомо про амбітний проєкт

Будівництво потужної вітрової електростанції під час повномасштабної війни є першим випадком в історії

Група ДТЕК спільно зі світовим виробником вітрових турбін Vestas домовилися розпочати будівництво другої черги Тилігульської вітрової електростанції у Миколаївській області. Цей грандіозний об’єкт після завершення робіт зможе забезпечувати електроенергією 900 тисяч домогосподарств.

Про це йдеться на офіційному сайті ДТЕК.

Підписання меморандуму відбулося 4 грудня на кліматичній конференції ООН COP28. Проєкт будівництва підтримує Європейська комісія, а також уряди України та Данії. Документом передбачається, що компанія Vestas поставить комплектуючі, необхідні для завершення другої черги ВЕС.

Відомо, що вона налічуватиме 64 вітрові турбіни потужністю 6 МВт кожна. Загалом функціонування Тилігульської ВЕС будуть забезпечувати 83 вітротурбіни, які зможуть виробляти близько 1,7 ТВт-г електроенергії щороку. Цього вистачить, аби забезпечити світлом майже 1 млн домогосподарств. А це дуже велика підмога загальній енергосистемі, особливо в умовах війни.

“Тилігульська ВЕС суттєво збільшить стійкість енергосистеми, допоможе укріпити енергетичну безпеку країни і зробить Україну регіональним лідером декарбонізації та енергетичним хабом Європи”, – зауважив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Сума інвестицій у другу чергу дорівнює 450 млн євро. Ці кошти надійдуть від компанії, а також провідних іноземних фінансових установ під державні гарантії. Що стосується термінів, то заплановано розпочати будівництво у 2 кварталі 2024 року, а завершити його – наприкінці 2025 року.

Втім поступове підключення вже змонтованих вітрових турбін відбудеться раніше – в останні місяці 2024 року. Проєкт допоможе не тільки збільшити обсяги генерації в енергетичній системі України, але й дозволить скоротити викиди вуглекислого газу в повітря на 1,7 млн тонн щороку.

Що цікаво, зведення та запуск такого об’єкту, як вітрова електростанція, в умовах війни – це перший подібний випадок в історії.

Як в Україні захищають енергооб’єкти від ракет і дронів
Щоб об’єкти енергетичної інфраструктури не піддавалися спробам росіян їх пошкодити чи знищити, урядом України та Генеральним штабом ЗСУ були розроблені проєктні рішення захисту. Їх також узгодили з керівництвом ДСНС, щоб максимально ефективно протидіяти ворогам.

Йдеться про три рівні захисту, які складаються з:

  • спорудження габіонів та біг-бегів;
  • бетонних конструкцій від ударів дронами та шахедами;
  • оборони від прямого влучання ракет.

Звісно, розробка та впровадження рішень не обходиться без співпраці з Укренерго. Фахівці компанії допомагають формувати завдання на проєктування та будівництво захисних елементів. Завдяки загладженій роботі вже вдалося оточити оборонними конструкціями 22 підстанції та 63 автотрансформатори у 14 областях України.

Джерело economics

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше