В Україні протестували інноваційних роботів для евакуації поранених (відео)
В Україні провели демонстраційні випробування безпілотних наземних евакуаційних платформ.
Про це повідомив представник Міністерства з питань галузей стратегічної промисловості Ярослав Олійник.
Повідомляється, що після випробувань медики обрали кілька зразків платформ, які їм підходять.
На випробуваннях були присутні різні платформи з різними ТТХ, які призначені для виконання різних завдань.
Олійник не розкрив їхні назви, додавши, що всі вони поєднують у собі простоту у виготовленні й керуванні, доступну ціну, легкість у транспортуванні та багатофункціональність.
Один із виробів презентував 14-річний хлопець, який розробив платформу разом із батьком. Попри вік хлопець зробив детальну презентацію виробу — гусеничної платформи-нош.
Вона легка, недорога, має просту конструкцію, може пересуватися самостійно або за допомогою людини, легко вміщується в багажник авто і проста в експлуатації.
Під час проходження лісосмуги в іншого виробу виникла несправність, після чого були проведені тестування ремонтопридатності, результат — 53 секунди. Під час випробувань визначили ще один критерій – швидкість ремонту.
«Виробники абсолютно відкрито спілкувалися і навіть підказували одне одному рішення. Нуль конкуренції — тільки співпраця. Це дало мені розуміння, що всі вони діють з однією метою – виробити й поставити на фронт якомога більше роботизованих медеваків і для цього готові працювати спільно. Це неймовірно надихає, я пишаюся кожним із них», — прокоментував випробування Олійник.
У Мінстратпромі зробили висновок, що такі випробування потрібно проводити частіше й в суворіших умовах. Наприклад, наступного разу планується перевіряти вироби на складніших трасах та під дією засобів РЕБ.
Нагадаємо, що у січні «Мілітарний» розповідав про вітчизняну роботизовану платформу «Мураха». Назвали її так, бо вона має вагу 350 кілограмів, але може везти тонну вантажу.
Апарат на дистанційному керуванні може долати відстань до 15 кілометрів і більше. Комплекс «Мураха» на 80% складається з деталей українського виробництва.