В українській компанії ELEKS працює росіянин серед топів – українських співробітників змусили підписати політику «недискримінації»

В серпні українська компанія ELEKS, яка займається розробкою програмного забезпечення, змусила співробітників підписатися під документом, згідно з яким вони мають уникати «узагальнень» щодо колег, серед іншого, за ознаками національної приналежності. Інакше кажучи – їм забороняється погано говорити (зокрема) про росіян. Про це пише AIN.UA із посиланням на інформовані джерела.

Зміни сталися після конфлікту, який навесні 2023 року виник в колективі під час однієї з Q&A-сесій. Тоді було порушено питання, чому під час повномасштабної війни з рф в компанії на керівній позиції працює людина з чинним громадянством рф. При цьому AIN.UA не називає, про яку саме людину мова.

Але видання описує, що ця людина також входить в Advisory Board компанії, багато років живе та працює в ІТ-індустрії в Україні, має активне російське громадянство та після 2014 року неодноразово відвідувала росію, зокрема москву. Невдовзі після повномасштабного вторгнення ця особа виїхала до Польщі.

Інформація про російське громадянство топменеджера компанії не приховувалася, але й не афішувалася. Втім, значна частина колективу цього не знала. Для більшості учасників сесії це стало відкриттям або неприємним шоком.

Невдовзі після цього співробітники отримали на пошту вказаний документ, який їх попросили підписати. І хоча подібна практика вважається нормою, зокрема в IT-галузі, багато хто зі співробітників сприйняв розсилку як спробу захистити росіян, натомість змусити замовчати українських фахівців.

«Керівництво жодним чином не прокоментувало це (чому в керівництві компанії працюють росіяни – ред.) – жодної аргументації на користь перебування в компанії цієї людини. А потім раптом попросили підписати нову політику проти дискримінації, згідно з якою ми не можемо відкрито писати в чатах чи навіть власних соцмережах, що ненавидимо русню. Чого б це?» – каже одне з джерел.

В компанії підтвердили існування політики недискримінації. Вона діє з 2017 року і, як зазначають в ELEKS, навесні цього року оновлень в ній не було.

Між тим, за інформацією інформованих джерел, з 2013 року в ELEKS ввели неформальну заборону винаймати росіян. З початку повномасштабного вторгнення, в компанії також уникають винаймати білорусів. Крім того, з 2013 року діє неофіційне розпорядження не винаймати українців з тимчасово окупованих територій.

«Тобто українці, які втратили все, втекли з окупації, не можуть отримати роботу. А росіянка, яка регулярно катається в Москву, працює на керівній посаді? Це когнітивний дисонанс, який не вкладається в голові», – коментує виданню одне з джерел.

Деяких співробітників ELEKS обурює факт наявності громадян росії у керівному складі компанії. Інших хвилює те, що згадка співпраці з росіянами може негативно вплинути на їхню репутацію. Також є й ті, хто хвилюється про можливий витік корпоративної інформації до спецслужб рф, зокрема щодо питань національної безпеки.

Про компанію

ELEKS – глобальний розробник програмного забезпечення. Компанія заснована в Україні, і хоча наразі має офіси за кордоном, переважна частина співробітників (близько 1500 людей) зосереджена в Україні.

З початку повномасштабного вторгнення ELEKS багато донатить і підтримує різноманітні волонтерські ініціативи. Відповідно до інформації на сайті, компанія вже підтримала ЗСУ на суму в понад $1,8 млн. Також майже $1 млн перерахували у фонд «Повернись живим», понад $2 млн зібрали на пряму закупівлю обладнання через ініціативу Help Ukraine, закрили понад 800 прямих запитів від військових.

Окремо варто відзначити роботу ELEKS в оборонному напрямку. Як раніше повідомляв Forbes Ukraine, ELEKS багато років системно працює із Міноборони: компанія розробила для нього рекрутингову систему «Оберіг», допомагала з IT‑інфраструктурою, надала у користування військовим шпиталям систему «Доктор ЕЛЕКС», розробляла систему навігації дронів без GPS‑сигналу. У 2021 році засновник компанії Олексій Скрипник став радником гендиректора «Укроборонпрому» Юрія Гусєва.

За інформацією від джерел AIN.UA, топменеджмент компанії має доступ до інформації по таких проектах. І наявність громадян рф серед C-level ELEKS через це непокоїть співробітників.

Своєю чергою, в ELEKS у відповідь на питання AIN.UA стосовно оборонних проектів заявили, що жодний з таких не ведеться компанією.

Джерело mezha.media

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше