Вчені придумали, як спростити процес створення штучних органів
Нова технологія корейських вчених дозволяє диференціювати стовбурові клітини в спеціалізовані без попередньої обробки. Це простіший і ефективний спосіб створення штучних органів і тканин для майбутнього застосування в регенеративної медицини.
Тіло людини складається з різних типів клітин, тому спільне культивування клітин зі стовбурових має принципово важливе значення для створення функціональних штучних тканин і органів. Однак просте змішування і культивування різних типів клітин разом зараз часто призводить до того, що одні клітини пригнічують інші через різні швидкості росту.
Щоб розв’язувати цю проблему вчені з Корейського інституту науки та технологій розробили спеціальну платформу на основі пористих ультратонких мембран, яка дозволяє диференціювати стовбурові клітини в різні типи спеціалізованих одночасно, пише EurekAlert.
Особливі властивості платформи покращують міжклітинні взаємодії та забезпечують для клітин середовище, аналогічне характеристикам позаклітинного матриксу, який у звичайних умовах визначає їх долю під час диференціації. Нова платформа дозволяє культивувати клітини без будь-якої додаткової обробки внаслідок тонких і еластичних властивостей мембрани, пояснюють автори.
Вчені протестували платформу на ендотеліальних клітинах, які утворюють внутрішню частину кровоносних судин і стовбурових клітинах. Їх спільне культивування поліпшило диференціювання стовбурових клітин приблизно у 2,5 раза. Одночасно з цим результатом ендотеліальні клітини ефективно утворювали міжклітинні з’єднання, які демонстрували необхідні функції ендотеліального бар’єра.
Планується, що нова технологія спростить створення штучних тканин і органів – спочатку для проведення доклінічних досліджень замість застосування моделей тварин, а в майбутньому для використання в регенеративної медицини для трансплантації людині.