Вчені Великобританії створили повністю кремнієвий передавач
На базі Саутгемптонського університету в Великобританії, група дослідників з центру ORC (Optoelectronics Research Centre) створила перший у світі повністю кремнієвий оптичний передавач.
Вчені розробили та продемонстрували перший і єдиний у своєму роді оптичний передавач, виготовлений із кремнію, який забезпечує швидкість в 100 гігабіт на секунду. При цьому не потрібно використовувати ніяких технологій цифрової обробки сигналів.
Максимальна швидкість передачі сигналу, яка забезпечується новим оптичним модулятором є вдвічі більшою швидкості існуючих, подібних досі пристроїв. А відсутність необхідності в додатковій обробці сигналів дозволить не тільки нові високоефективні комунікаційні канали, а й мережі передачі даних мікромасштабів, область дії яких не виходить за рамки кристала одного єдиного чіпа. Оптичні модулятори – це ключові компоненти будь-якої оптичної комунікаційної технології, вони використовуються не тільки в традиційних оптичних мережах передачі даних, але і в ряді інших технологій, таких, як мікрохвильова фотоніка та інші. Більш того, поява повністю кремнієвого пристрою дозволить здешевити та значно прискорити вихід на ринок низки нових технологій і рішень, адже в процесі їх виробництва не будуть більше використовуватися матеріали, мало сумісні з існуючими технологіями виробництва напівпровідникових приладів.
“На відміну від попередньої роботи в даному напрямку, ми реалізували принципово нову конструкцію і структуру пристрою, в якій елементи фотоніки та електроніки з’єднані в одну інтегровану систему” – розповідає доктор Ке Лі (Dr. Ke Li), на ім’я якого зареєстрована велика частина патентів, пов’язаних з новою технологією, – “І це дозволило нам отримати більшу швидкість передачі інформації, отримати більшу ефективність шляхом відмови від додаткової цифрової обробки сигналів”