Вчені винайшли технологію повітряної підзарядки, що дозволить дронам літати безперервно

Вчені створили бездротову технологію передавання електромагнітних хвиль на великі відстані за допомогою антен із фазованою решіткою для фокусування хвиль у певному напрямку.

Команда Техаського університету в Далласі отримала стипендію Агентства перспективних дослідницьких проєктів Міністерства оборони США (DARPA) за розробку бездротової технології для підзарядки дронів у польоті. пише Interesting Еngineering.

Вчені створили бездротову технологію передавання електромагнітних хвиль на великі відстані за допомогою антен з фазованою решіткою для фокусування хвиль у певному напрямку. Ця технологія дасть змогу БПЛА підзаряджатися в повітрі. Дослідники удостоїлися за це премії в розмірі 250 000 доларів США.

Запобігання розсіюванню електромагнітних хвиль під час передачі енергії на великі відстані — одна з головних проблем, яку довелося вирішити вченим. Для цього вони використовували систему, що складається з антен із фазованою решіткою. Технологія також використовує телеметрію для відстеження рухів БПЛА в реальному часі, гарантуючи, що сигнал рухається в правильному напрямку. Система може відстежувати безпілотники і керувати потоком енергії, забезпечуючи безперервну роботу пристроїв.

Концепція бездротової зарядки БПЛА поширюється і на інші технології, включно з електромобілями, мобільними телефонами та пристроями, що носяться. На думку дослідників, для цього знадобиться розміщення передавачів у будівлях і на об’єктах інфраструктури.

Команда також розробляє технологію бездротової зарядки для імплантованих пристроїв, використовуючи низькочастотні електромагнітні хвилі. У рамках проєкту буде розроблено систем запису і стимулювання нейронних сигналів на чипі, які з’єднуватимуться бездротовою мережею з використанням малопотужних і реконфігуруємих радіоканалів.

Також система бездротового передавання енергії використовуватиметься для подачі енергії на мозкові імплантати тварин. За словами дослідників, кінцевою метою є вивчення поведінки та підтвердження ефективності цієї системи під час лікування хронічного нейропатичного болю та постінсультного паралічу.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше