Великобританія отримала п’ятий атомний підводний човен типу Astute з торпедами Spearfish

Королівський військово-морський флот Великобританії поповнився п’ятою атомною субмариною класу Astute. Вона отримала назву HMS Anson.

Урочиста церемонія, присвячена новій атомному підводному човну, відбулася в порту Барроу-ін-Фернес в Англії. Захід відвідав Борис Джонсон (Boris Johnson), прем’єр-міністр Сполученого Королівства.

Виробником HMS Anson є BAE Systems. Шведсько-британська компанія випустила чотири інші підводні човни типу Astute. Перша субмарина називається HMS Astute. Вона з’явилася у 2010 році. Після цього до лав були введені HMS Ambush, Artful та Audacious – у 2013, 2016 та 2020 роках відповідно.

HMS Anson може розвивати швидкість до 29 вузлів (53,7 км/год). Робоча глибина занурення становить 300 м. В арсеналі підводного човна є шість 533-мм торпедних апаратів із торпедами Spearfish, крилаті ракети Tomahawk та протикорабельні ракети Harpoon.

Вартість HMS Anson склала £1,3 млрд. Загалом Королівський військово-морський флот Великобританії хоче отримати сім підводних човнів типу Astute. Вони прийдуть на зміну субмаринам класу Trafalgar, які з’явилися приблизно 40 років тому.

Джерело royalnavy

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше