Великобританія та союзники планують надати Україні тисячі ШІ-дронів

Великобританія разом зі Сполученими Штатами та іншими країнами працює над наданням Україні тисяч нових дронів зі штучним інтелектом, які можуть одночасно атакувати російські цілі роями. За словами осіб, знайомих з питанням, ця технологія може дозволити Україні більш ефективно виснажували російські позиції. Про це пише Bloomberg.

Дрони стали важливим елементом у війні росії проти України, яка наближається до дворічного рубежу, і ведеться глобальна гонка за розробку нових технологій, які можуть визначити майбутнє війни. Росія нарощує власне виробництво бойових дронів для підтримки вторгнення та отримала значні поставки від своїх союзників, зокрема Ірану.

Коаліція союзників пообіцяла доставити в Україну 1 мільйон дронів протягом року. У січні представники Білого дому зустрілися з оборонними компаніями, щоб обговорити інноваційні технології для поля бою, які могли б допомогти Україні у протистоянні з російським вторгненням.

Зосередження на дронах відбувається на тлі дефіциту артилерії в Україні, що може стати критичним у найближчі місяці, коли військові можуть вирішити зосередитися на вужчому фронті. Україна також оголосила в суботу, що відступає з Авдіївки після тривалих боїв.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц збільшив тиск на європейських союзників, закликаючи збільшити військову допомогу Україні, використовуючи свій виступ на Мюнхенській конференції з безпеки, щоб попередити що політично та фінансово Європа значно програє, якщо росія переможе у війні.

Хоча нові можливості дронів не замінюють артилерію та потребу в снарядах, вони можуть допомогти компенсувати нестачу боєприпасів та покращити позиції України.

Дрони зі штучним інтелектом будуть використовуватися великими групами (роями), спілкуючись один з одним, щоб цілитися в ворожі позиції без необхідності керування кожним апаратом людиною, сказав один зі співрозмовників.

Адмірал Роб Бауер, голова військового комітету НАТО, сказав Bloomberg, що використання Україною дронів “у поєднанні зі штучним інтелектом” може бути “більш успішним, ніж артилерійські обстріли”.

Країни дивляться на ройові атаки, країни розглядають ШІ для покращення відносно простих дронів та камер або відеосистем, щоб вони стали набагато більш зв’язаними завдяки програмному забезпеченню”, – сказав Бауер. Він додав, що існує “нескінченна гонка” з росією за розробку передових технологій.

Виступаючи в Мюнхені, президент України Володимир Зеленський закликав союзників надати більше далекобійної зброї та артилерії. “Утримання України в штучному дефіциті артилерії та далекобійної зброї дозволяє путіну адаптуватися до поточної інтенсивності війни“, – сказав він.

 

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше