Військкомати починають викликати 25-річних громадян для уточнення даних і медогляду

Територіальні центри комплектування викликатимуть громадян, які перебували на військовому обліку призовників та досягли 25-річного віку, для уточнення даних, проходження медичного огляду та оформлення документів.

Таке констатував Генеральний штаб ЗСУ.

Причиною є підписання закону про зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників із 27 до 25 років.

Цей закон офіційно опублікували в газеті «Голос України» 3 квітня. Він набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування — тобто, 4 квітня.

Громадяни, які досягли 25-річного віку, підлягатимуть зняттю з військового обліку призовників та взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.

У Генштабі відзначили, що їх викликатимуть до ТЦК для уточнення облікових даних, проходження медичного огляду та оформлення відповідних військово-облікових документів.

Більше про закон

Нагадаємо, такі зміни до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників спільно напрацювали Міністерство оборони та Збройні сили України.

Там пояснювали, що під час дії режиму воєнного стану немає потреби в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років.

По-перше, оскільки призовники щороку прибувають до військкоматів, зокрема для проходження медоглядів, це призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медпрацівників та збільшення черг для проходження ВЛК. Тоді як призов на строкову військову службу під час воєнного стану не здійснюється.

По-друге, тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.

Джерело hromadske

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше