Volkswagen знову завойовує Україну: масовий імпорт вживаних авто концерну

У травні 2024 року Україну з-за кордону привезли і поставили на українські номера 20 тисяч вживаних легкових авто. Це на 674 авто більше, ніж у квітні, стверджують в Інституті досліджень авторинку. Такий показник більший на 20,1%, ніж був у травні-2023, і також дещо більший, ніж був місяцем раніше — на 3,6%.

НАЙПОПУЛЯРНІШІ МАРКИ

Як і в сегменті внутрішніх перепродажів, рейтинг «свіжопригнаних» вживаних легковиків травня традиційно очолив бренд Volkswagen, і вкотре з впевненим відривом від суперників за кількістю та часткою на ринку. Автомобілів зі значком VW зареєстрували 3,1 тисячі, що склало 15,5% від загальної кількості.

НАЙПОПУЛЯРНІШІ МОДЕЛІ

Друге місце продовжує утримувати Audi, з результатом 1,9 тис. перших реєстрацій та часткою 9,3%. На третьому місці — Nissan (7,7%, 1,5 тис.), далі — Renault з результатом 1,3 тис. та часткою 6,6%. П’яте місце у Ford (6%, 1,2 тис. шт.).

Лідером «свіжопригнаних» вживаних легковиків залишився Volkswagen Golf. У травні таких привезли 983 шт. Допомагає йому тримати першість наявність електричної версії e-Golf, яку ми враховуємо до загальної кількості, як таку, що відрізняється лише типом силової установки, а за цим параметром моделі у рейтингах не розділені.

На другому місці Skoda Octavia (648 шт.), на третьому — Volkswagen Passat (576 шт.). Четвертий у списку Voklswagen Tiguan, яких «пригнали» й подали на першу реєстрацію у кількості 562 авто, що дозволило цьому кросоверу цього разу піднятися на одну сходинку вище. Таким чином, у першій четвірці найбільш популярних моделей всі вироблені концерном Volkswagen AG.

Замикає п’ятірку лідерів «свіжопригнаних» легковиків Renault Megane з підсумком 503 автомобілі.

У Топ-20 травня, як і у кілька попередніх місяців, присутні три електромобілі: Nissan Leaf, Tesla Model 3 та ще одна Tesla — Model Y. Крім них до загального заліку враховані електричні Volkswagen e-Golf, які поповнили наш автопарк у кількості 217 штук.

Сприяють імпорту електричних авто «нульова» ставка розмитнення та відсутність збору до Пенсійного фонду при першій реєстрації. Також до цього переліку можна додати й фактор економії на пальному, ціни на яке доволі відчутні.

Варто враховувати те, що між розмитненням та першою реєстрацією, яка обліковується у цьому огляді, проходить певний час — від кількох днів до кількох місяців (якщо, наприклад авто зі США потребує ремонту). Тому опрацьовуючи саме перші реєстрації ми бачимо підсумки імпорту з певним запізненням, особливо стосовно автомобілів з країн Америки, Китаю та Кореї.

Про вантажні електромобілі, які нещодавно отримали пільги у вигляді скасування ПДВ на них. Досі ці зміни правил імпорту не надто позначалися на обсягах їхнього імпорту. У травні таких прибуло 67 шт., дещо більше, ніж, до прикладу, було у березні (47 шт.), лютому (19 шт.) та січні (25 шт.) цього року.

Джерело auto.24tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше