Вперше США застосували проти єменських хуситів новітню зброю вартістю мільйони доларів

США використали ракету вартістю мільйони доларів для збиття балістичної ракети хуситів і також вперше — систему
Американські військові використали ракету SM-6 (Standard Missile-6) у рамках компанії із захисту цивільного судноплавства у Червоному морі та в Аденській затоці — Пентагон підтвердив використання військово-морськими силами США цієї зенітної ракети, яка була випущена з есмінця USS Carney (DDG-64) класу Arleigh Burke проти балістичної ракети єменських хуситів.

Раніше в Пентагоні не визнавали використання SM-6 для збиття ракет чи дронів, що випускають єменські хусити, хоча насправді залишається цілком ймовірний сценарій, коли ці ракети вже використовувалися раніше американськими військовими з початку операцій. Наприклад, згідно з офіційними повідомленнями, з 19 жовтня лише один есмінець USS Carney збив загалом 38 дронів і ракет, розповідають у виданні The War Zone. Наразі деталі цього бойового епізоду залишається нерозкритими, у тому числі й той факт, скільки всього SM-6 було випущено по балістичній ракеті.

Сьогодні США експлуатують версії Block I і Block IA цієї ракети, у розробці знаходиться варіант Block IB, який, серед усього, матиме збільшену дальність дії і також має бути ефективним проти такої сучасної загрози, як гіперзвукові ракети. Окремо наголошується на ціні SM-6, станом на 2022 рік для американського війська вона становила понад 4,3 млн доларів. А, наприклад, якщо згадати новину за листопад 2023, коли Держдеп США погодив продаж Південній Кореї ракет SM-6, то там цінник у грубому підрахунку взагалі злітає до понад 17 млн доларів.

Крім того, у контексті збиття ракет і дронів єменських хуситів є ще й така новина — що вперше зі старту операції для знищення крилатої ракети була використана морська зенітна артилерійська установка Mark 15 Phalanx (CIWS) з есмінця USS Gravely типу Arleigh Burke. За даними з відкритих джерел ракета “пролетіла” (ймовірно, була збита) орієнтовно на відстані 1,6 км (ефективна дальність вогню Mark 15 Phalanx становить 1,486 м, максимальна — 5500 м).

Для прикладу, відзначається, що раніше ці ракети знищувалися на відстані щонайменше 12,8 км і більше, і тому цей епізод фактично може бути таким собі “тривожним дзвінком”, бо фактично система Mark 15 Phalanx (CIWS) це остання лінія захисту, і наразі залишається незрозумілим, а як же есмінець Aegis зміг пропустити ракету єменських хуситів. Для порівняння, загалом з середини жовтня минулого року есмінцями та літаками ВМС США було збити як мінімум 68 дронів і ще 19 крилатих та балістичних ракет.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше