ВПС США відправили в Естонію ескадрилью винищувачів п’ятого покоління F-22 Raptor

Військово-повітряні сили США в рамках зусиль із забезпечення повітряної підтримки Східного флангу НАТО перекинули в Естонію винищувачі п’ятого покоління F-22 Raptor. Ескадрилья літаків була розгорнута на базі “Емарі” (Ämari) 8 травня 2023 року.

На початку минулого місяця ВПС США розмістили в Польщі 12 винищувачів F-22 Raptor. Літаки вилетіли з бази “Ленглі-Юстіс” (Langley-Eustis) і прибули на польську базу “Повідз”. Тепер винищувачі п’ятого покоління будуть розташовані і в Естонії. База “Емарі” розташована недалеко від Таллінна.

F-22 Raptor допоможуть стримувати агресію в регіоні Балтійського моря. Розгортання винищувачів у Європі підкреслює оперативну готовність коаліційних сил реагувати на загрози, що виникають, і забезпечувати захист території НАТО.

Пресслужба ВПС США нагадує, на території Естонії вже розгорнуті винищувачі четвертого покоління Eurofighter Typhoon Королівських ВПС Великої Британії. Крім того, в Латвії були встановлені іспанські системи протиповітряної оборони NASAMS.

Джерело acc.af

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше