ВПС США вперше показали політ новітнього ударно-розвідувального безпілотника X-67A

ВПС США опублікували відео першого польоту демонстраційного безпілотника XQ-67A. Успішний політ XQ-67A ознаменував великий прогрес у програмі ВПС США з автоматизації значної частини парку літаків.

XQ-67A є безпілотним літальним апаратом Off-Board Sensing Station (OBSS), але AFRL також представила іншу концепцію – Off-Board Weapon Station (OBWS), яка матиме спільне з OBSS шасі, але буде «швидше та ефективніше», більше маневрений з більшою дальністю польоту.

Метою цих концепцій є не просто допомога в розробці дронів Loyal Wingman, здатних працювати з пілотованими бойовими літаками як одноразова платформа для розвідки та ударних операцій, але й зробити це з використанням технологій автомобільного проектування та виробництва. Це дозволить одному дрону стати основою цілого сімейства безпілотників.

Створений на базі XQ-58A Valkyrie, XQ-67A призначений для роботи з проектами X-62 VISTA та F-16 VENOM Випробувального центру ВПС з метою просування розробки автономних авіаційних систем як для дронів, так і для пілотованих літаків.

Завдання полягає в тому, щоб створити парк безпілотників, який перетворить пілотів-винищувачів на керівників вищої ланки, більш стурбованих виконанням місії, а не керуванням дронів або навіть бойовими діями.

Випробування були спрямовані не лише на перевірку льотних систем, а й на безпеку дрону. Польоти проводилися під дистанційним керуванням, хоча надалі ступінь автономності зростатиме.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше