Вражаючий момент зіткнення двох галактик потрапив на знімок телескопа Габбл

На останньому фото, зробленому космічним телескопом Габбл, зафіксовано зіткнення двох спіральних галактик, NGC 6040 і LEDA 59642, на відстані приблизно в 570 мільйонах світлових років від Землі.

Ця неймовірна космічна подія виглядає ефектною і динамічною, але насправді вона відбувається досить повільно і затягнеться на сотні мільйонів років.

Отримана структура Arp 122 зрештою може об’єднатися в моноліт із пилу, газу і темної матерії.

Астрономи, які давно вивчають галактичні зіткнення, зазначають, що результатом подібних злиттів може бути формування однієї, більш масивної галактики. Деякі гіпотези пов’язують ці галактичні турбулентності з процесом формування зірок, однак, незважаючи на активні дослідження, багато що залишається загадкою.

Згідно з даними Гарвардського центру астрофізики, від 5 до 25 відсотків усіх галактик у нашому Всесвіті перебувають у процесі злиття. Різноманіття форм таких злиттів є результатом гравітаційної взаємодії.

Незважаючи на велику кількість матеріалу для вивчення, астрономи визнають, що сучасна наука знає про злиття галактик зовсім небагато.

Джерело nv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше