X Ілона Маска втрачає довіру: рекордний трафік під час «Суперкубку» – сфальшовано

За даними кіберфахівців CHEQ, рекордний трафік у X, про який заявляла компанія Ілона Маска, під час «Суперкубку», сфальшовано. Про це повідомляє Mashable.

11 лютого 2024 року відбувся 58-й «Супербоул» — фінальна гра за звання чемпіона Національної футбольної ліги США. Цього року 30-секундний слот коштував $7 млн.

Щорічно телетрансляцію дивляться в середньому 100 млн глядачів. Цьогорічний побив рекорди: трансляція на телеканалі CBS стала найпопулярнішою телевізійною подією в історії США. У Х Ілона Маска опублікували власний пресреліз, у якому назвали «Супербоул LVIII» однією з найбільших подій на платформі соцмереж з більш ніж 10 млрд показів і понад 1 млрд переглядів відео.

Однак, схоже, що значна частина цього трафіку на X може бути фальшивою, згідно з даними, наданими Mashable провідною фірмою з кібербезпеки, яка відстежує ботів і фейкових користувачів CHEQ.

У чому суть

За даними CHEQ, 75,85% трафіку з X на сайти його рекламних клієнтів протягом вихідних, коли проходив захід, були фейковими. Дані CHEQ для цього звіту ґрунтуються на 144 000 відвідувань сайтів клієнтів, які надійшли від X протягом вихідних у день «Супербоул», з п’ятниці, 9 лютого, до кінця неділі 11 лютого. Дані були зібрані від 15 000 клієнтів CHEQ. Фахівці кажуть: це невелика частина релевантних даних, і вони не є науково обґрунтованою вибіркою, але, тим не менш, свідчать про драматичну тенденцію.

Що ще цікавого

Власник малого бізнесу Джин Маркс поділився результатами своєї рекламної кампанії в X з The Guardian. Після витрат на рекламу $50 аналітика X показала, що його сайт отримав 350 кліків з приблизно 29 000 переглядів. Однак, згідно з даними Google Analytics, Х не був джерелом жодного з фактичного трафіку, отриманого його сайтом за цей період часу.

За даними CHEQ щодо Facebook, Instagram та TikTok з точки зору фальшивого трафіку, жодна інша платформа не наблизилася до майже 76% X.

  • З понад 40 млн відвідувань TikTok лише 2,56% визнали фейковими.
  • Facebook зареєстрував 8,1 млн відвідувань, і 2,01% з них були класифіковані як неавтентичні.
  • У Instagram лише 0,73% з 68 700 відвідувань платформи були фейковими.
Джерело vctr.media

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше