З’явились кадри виробництва та випробувань реактивного дрона-невидимки Shahed-171, який вміє злітати з пікапа

Іранський дрон Shahed-171 уміє самостійно злітати зі звичайного пікапа, використовуючи для цього реактивний двигун. Пристрій може використовуватись для ударів по колонах техніки та ведення розвідки.

Деталі його виробництва на заводі в Ірані та кадри випробувань опублікував OSINT-розслідувач з ніком OSINTNic у мережі X (раніше — Twitter).

На відео можна побачити процес виготовлення безпілотника — від моменту виливання корпусу до фарбування та програмування. Після цього показують, як пристрій злітає, при чому на місце старту його доставляє автомобіль. Стартує дрон самостійно — для його пуску не потрібні спеціальні установки, які використовують для запуску, наприклад, дронів-камікадзе Shahed-136.

Наступні кадри — приклади застосування Shahed 171. Дрон вистежує в пустелі колону техніки та прицільно знищує окремі бронемашини.

Що відомо про дрони Shahed 171

Shahed 171 Simorgh — безпілотник-розвідник-невидимка у формі крила з реактивним двигуном, він є повною копією американського БПЛА RQ-170. Однак, якщо RQ-170 використовувався для розвідки, то розробка Ірану здатна нести вибухівку. Зокрема, пристрій можуть озброїти керованими ракетами.

Дрон Shahed-171 має розмах крил 13 м, довжину 4,5 метри, здатен летіти зі швидкістю 460 км/год і досягати відстаней до 2200-4400 км. Висота польоту — до 12 км, час перебування у повітрі — до 10 год.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше