За межею можливого: NASA показао відео падіння на чорну діру з неймовірної близькості

Використовуючи новітні дані та потужності суперкомп’ютера, фахівці NASA створили відео падіння на чорну діру та обліт навколо горизонту подій. Це був би квиток в один кінець, тому реальний відеоряд подібного маневру людство навряд чи коли-небудь побачить. Моделювання NASA дає уявлення про неймовірні явища найдоступнішим чином – через візуалізацію.

Картинка транслюється віртуальною камерою, що падає за горизонт подій з усіма можливими світловізуальними ефектами для спостерігача. Для стороннього глядача об’єкт, що наближається до межі горизонту подій, перетворився б на “спагеті” – гравітація розтягнула б його разом із простором-часом. Для стороннього погляду в такому вигляді об’єкт перебував би нескінченно довго, але для самого об’єкта життя й існування припинилися б за лічені секунди – його розмело б на елементарні частинки й понесло б до центру чорної діри. Симуляція для віртуальної камери дозволяє насолодитися візуальними ефектами після перетину горизонту подій, поки камера не припиняє існування.

Другий ролик показує обліт навколо горизонту подій на безпечному віддаленні і як змінюється вигляд неба і аккреційного диска в міру обльоту чорної діри на навколосвітловій швидкості в області спотворення простору часу. За пару обльотів астронавт, який керує кораблем, повернувся б до своїх товаришів на 36 хвилин молодший за них, адже під час руху на навколо світлових швидкостях час сповільнюється. Вони б постаріли, а він – ні.

Симуляція NASA створена для надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики. Її горизонт подій простягається на 25 млн км. Відео починається на відстані 640 млн км від чорної діри і показує подорож, яка в реальному часі зайняла б близько трьох годин. У процесі симуляції суперкомп’ютер NASA Discover працював п’ять діб і створив понад 10 Тбайт даних.

Це чудовий матеріал для демонстрації звичайним людям процесів, які не вкладаються в голові. Крістофер Нолан у фільмі “Інтерстеллар” показав хороший приклад, запросивши для візуалізації ефектів із чорною дірою вченого Кіпа Торна, який отримав Нобелівську премію з двома іншими колегами за відкриття гравітаційних хвиль. У цьому плані науково-фантастичний фільм 2014 року передбачив зусилля NASA з візуалізації польотів поруч із чорною дірою, але відеоролик NASA, безумовно, максимально точно передає ті візуальні враження, які можуть супроводжувати подібний вояж.

Джерело newatlas

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше