Залужний прокоментував законопроєкт про «мобілізацію 500 тис. українців» та скасування обмеженої придатності

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний прокоментував нові законопроєкти про мобілізацію в Україні в етері телемарафону.

За його словами, військове командування не робило запиту на конкретні цифри мобілізованих українців. Ідеться про цифру у 400—500 тисяч людей, про яку говорив, зокрема, президент Володимир Зеленський.

«Окремим запитом на безпосередньо Кабмін чи Верховну Раду ми не робимо», — сказав він і додав, що військове командування регулярно формує запити на кількість боєприпасів, зброю та людський ресурс.

Водночас Валерій Залужний каже, що цифра у 400—500 тисяч мобілізованих сформована військовим командуванням на наступний рік. Вона враховує покриття поточного недоукомплектування і створення нових військових частин, а також прогнозування втрат Сил оборони України.

Також головнокомандувач дав пояснення щодо параметрів придатності до військової служби, які прописані у законопроєкті про мобілізацію. Генерал наголосив, що документ пропонує прибрати поняття «обмежена придатність». Будуть тільки придатні або ні — це вирішуватиме Військово-лікарська комісія.

«Сьогодні оперування ступінню інвалідності 2 і 3 групи не є актуальним, бо придатність до військової служби вирішує не людина, а ВЛК», — зазначив Залужний.

  • Увечері 25 грудня уряд внів до парламенту законопроєкти № 10378№ 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення. Детально про них тут.
  • 19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей. Президент сказав, що йому потрібні агументи для такого рішення
Джерело babel

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше