Здіймається над водою: у Швеції випробували електричний пором на підводних крилах (відео)

Шведська компанія Candela оголосила про успішне випробування передсерійного зразка пасажирського електричного порома на підводних крилах P-12. 

Про це повідомляє New Atlas.

Пором P-12 має корпус типу катамаран, довжиною 11,99 м і шириною 4,5 м. У рух він наводиться двома електродвигунами, які живляться від бортової батареї.

Завдяки цьому судно має запас ходу на 74 км при робочій швидкості 46 км/год. Максимальна швидкість порома складає 54 км/год.

Особливістю порома є його підводні крила, які дозволяють йому підійматися над водою і зменшувати опір. Крила мають автоматичне регулювання нахилу кутів. Також крила знижують коливання судна на хвилях і покращують комфорт пасажирів.

Компанія Candela планує випускати пороми P-12 у різних конфігураціях. У версії Shuttle передбачено 30 місць, місця для велосипедів та інвалідних візків. У версії Business посадкових місць менше: від 12 до 20 у салоні преміального класу.

Вартість серійного виробу у версії Shuttle становитиме $1,85 млн.

Дизельний пором такого класу обійдеться приблизно в ту ж суму, але його експлуатація вийде дорожче, не говорячи про забруднення навколишнього середовища вихлопами.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело speka
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше