Землетрус в Японії 1 січня змістив берегову лінію країни на майже 250 метрів – супутникові знімки

1 січня в Японії стався потужний землетрус магнітудою 7,6 бала, який призвів до значних змін у береговій лінії півострова Ното. Зафіксовані супутникові зображення показують, що землетрус спричинив підняття дна моря, через що берегова лінія відступила на цілих 250 метрів, що більше за два американські футбольні поля, повідомляє Space.com.

Супутникові знімки, якими поділився Nahel Belgherze в X (колишній Twitter), демонструють новоутворені пляжі, де морське дно піднялося над водою. Фотографії зафіксували зміни берегової лінії після вщухання землетрусу та цунамі, внаслідок чого деякі порти залишилися повністю сухими і недоступними для човнів.

Землетрус, що стався в понеділок на японському півострові Ното, був настільки сильним, що берегова лінія змістилася на 250 метрів у відкрите море через значний підйом ґрунту. ” – написав Nahel Belgherze.

Дослідники з Інститут дослідження землетрусів при Токійському університеті виявили докази змін рівня землі на північному заході півострова Ното в 10 місцях. За їхніми словами, підняття берега було найбільш вираженим на півночі від Кайсо (Kaiso) і зменшувалося на південь до Акасакі (Akasaki).

В районі порту Акасакі також спостерігалися цунамі висотою майже 4,2 метри, як засвідчили сліди води на стінах будівель. Супутник ALOS-2 Японського аерокосмічного дослідницького агентства (JAXA) також зафіксував ці зміни.

Супутникові знімки порівнюють узбережжя до землетрусу в червні 2023 року та після нього, демонструючи, як берегова лінія відступила в море в декількох місцях, включаючи порт Нафуне, місто Вадзіма та затоку Мінадзукі.

Попри значні зміни, виявлені на супутникових знімках, дослідження уздовж узбережжя продовжуються.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше