Знову на орбіту: SpaceX планує четвертий запуск Starship 5

SpaceX готується до четвертого запуску ракети Starship 5 червня, головною метою якого є випробування багаторазового теплового щита другого ступеня для забезпечення безпечного повернення в атмосферу Землі.

Про це повідомляє TechCrunch.

Під час тесту будуть випробувані нові керамічні плитки, які повинні захищати ракету від екстремальних температур при повторному вході в атмосферу. Вразливість системи в цілому залишається значним викликом, оскільки пошкодження однієї плитки може спричинити катастрофу.

SpaceX також працює над створенням нових виробничих потужностей для великомасштабного виготовлення цих плиток. Успіх цього запуску наблизить компанію до повторного використання ракетних ступенів, що значно знизить витрати на космічні перевезення.

Минулі тестові запуски Starship завершилися невдачами, але кожен з них приніс цінні дані для вдосконалення технології. Якщо цей тест буде успішним, Starship зможе повернутися на Землю за допомогою контрольованого сплеску в океані. Також планується повернення прискорювача Super Heavy. SpaceX продовжує тісно співпрацювати з Федеральним управлінням цивільної авіації США для отримання необхідних ліцензій на комерційний запуск.

Це дозволить значно знизити вартість космічних місій і збільшити ефективність доставки вантажів та екіпажів на орбіту Землі і далі. У разі успіху, це стане важливим кроком до реалізації амбітних планів SpaceX з освоєння космосу, включаючи потенційні місії на Марс.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше