Золотаве відлуння, NASA представила унікальний знімок атмосфери Землі – (фото)

NASA показала фото золотавого світіння атмосфери Землі, яке було зроблено з Міжнародної космічної станції (МКС), повідомляє Space.

Світіння атмосфери, або світіння повітря, виникає, коли сонячне світло взаємодіє з атомами і молекулами у верхніх шарах атмосфери Землі. Молекули азоту, кисню, натрію та озону збуджуються ультрафіолетовим випромінюванням сонячного світла і, в свою чергу, випромінюють світло при зіткненні одна з одною.

Відтінок світіння залежить від концентрації елементів в атмосфері, оскільки кожен з них дає свій власний колір.

Фото було зроблено на висоті 415 кілометрів, коли МКС пролітала над Тихим океаном на північний схід від Папуа-Нової Гвінеї.

Рухаючись зі швидкістю 8 кілометрів на секунду, МКС обертається навколо Землі приблизно кожні 90 хвилин, переживаючи 16 сходів і заходів сонця протягом 24 годин. За один оберт МКС спостерігає близько 45 хвилин денного світла і 45 хвилин темряви.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше