“Зомбі-вірус”, який вражає оленів у США, може перейти й на людей — The Guardian
У США серед оленів починає поширюватися “зомбі-вірус”, який відрізняється важким перебігом і майже 100-відсотковою смертністю тварин. Вчені побоюються, що вірус може мутувати та почати вражати людей.
Як повідомляє видання The Guardian, захворювання не піддається лікуванню жодними відомими на сьогодні способами і є вкрай заразним. У Єллоустоунському національному парку знайшли труп самця оленя, у якого виявили враження вірусом “зомбі”.
Звідки така назва? Хвороба є різновидом коров’ячого сказу. Порушується функціонал головного мозку, тварини перестають реагувати на подразники і втрачено блукають територією, доки не гинуть. Летальність 100%.
У найвідомішому заповіднику Штатів це перший доведений випадок “хвороби хронічного виснаження” (CWD), як недугу називають офіційно. Викликається пріонами, це особливий клас інфекційних патогенів. Захворювання поступово розповзлося Північною Америкою. Спочатку на сполох били мисливці, тепер це предмет занепокоєння і наукової спільноти, і медиків.
Пріони провокують дегенеративні зміни в головному мозку та нервовій системі. Тварини втрачають масу, рухаються невпевнено, у них з’являється підвищене слиновиділення і млявість, погляд набуває характеру “порожнього”.
Поки що хворіють олені, але лікарі та вчені все більше побоюються, що вірус CWD мутує і набуде здатності вражати людину.
Ще небезпечнішим є факт, що йде зараження навколишнього середовища, і патоген надзвичайно складно знищити. Він роками може жити у різних середовищах, не боїться дезінфекції, радіації, його не спалити навіть за температури 600 градусів.