ЗСУ отримали FPV-дрони з автонаведенням та ураженням цілей (відео)

На озброєнні Сил оборони України з’явилися FPV-дрони з системою автоматичного наведення на ціль та її ураження.

Відповідне відео від воїнів 60-ї та 63-ї окремих механізованих бригад оприлюднив волонтер Сергій Стерненко.

На відео видно, як система наведення безпілотника фіксується на цілі, після чого під дією ворожих засобів радіоелектронної боротьби обривається зв’язок.

Однак після цього дрон продовжив атаку на ціль в автоматичному режимі та успішно уразив її.

Волонтер зазначив, що технологія нова й потребує доопрацювання та масштабування, тому анонсував відповідний збір на закупівлю таких дронів, мета якого — 50 мільйонів гривень.

Кошти підуть на закупівлю більш як 1300 таких денних та нічних безпілотників у класичній та «крилатій» конфігураціях.

Таке фінансове вливання допоможе не тільки оснастити Сили оборони великою кількістю автономних дронів-камікадзе, а й допомогти у розвитку цієї перспективної технології.

Стерненко додав, що тільки-но технологія буде повністю готова, до її закупівлі залучать державу, щоб ще більше масштабувати виробництво.

Уражений FPV-дроном з автонаведенням ворожий танк. Джерело: стоп-кадр із відео Сергія Стерненка

Також у повідомленні Стерненка йдеться, що росіяни вже понад місяць випробовують таку технологію, відповідно, її розвиток і масштабування в Україні є вкрай необхідними.

Новаторство в FPV-дронах

Нещодавно «Мілітарний» повідомляв, що росіяни застосували FPV-дрон на оптоволоконному кабелі.

Його передали фахівцям окремого батальйону ударних безпілотників «Птахи Мадяра» для подальшого вивчення.

Російський FPV-дрон із провідною системою зв’язку. Березень, 2024 року. Фото: Сергій Флеш

«Ми побачили те, що раніше ніколи не бачили. Російський FPV-дрон летів до цiлi з котушкою тонкого оптоволоконного кабелю завдовжки 10 кілометрів. Дріт розмотувався у повітрі. Таким чином, ми бачимо нову технологію управління FPV дроном», — розповідав Сергій Флеш.

Використання дротового зв’язку в управлінні безпілотниками дає важливу перевагу: такий безпілотник стає невразливим до власних та ворожих засобів радіоелектронної боротьби, однак при цьому обмежується дальність застосування, вага корисного навантаження та маневровість.

 

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше