ЗСУ використали наземний дрон для захоплення російського «Орлана» (відео)

З’явилося відео, як українські оборонці за допомогою наземного безпілотника захопили російський розвідувальний БПЛА, який приземлився у “сірій зоні”.

За даними Defense Blog, російський БПЛА «Орлан-30» був змушений здійснити аварійну посадку в результаті впливу на нього засобів радіоелектронної боротьби.

Після цього українські оборонці, ймовірно, за допомогою повітряного дрона виявили ворожий безпілотник між власними позиціями та розташуванням російських окупантів. У так званій “сірій зоні”.

Захоплений російський БПЛА «Орлан-30». 2024. Джерело: Telegram-канал “Війна в Україні. Втрати техніки”

Щоб забрати цей безпілотник із місця приземлення, українські захисники застосували наземну колісну платформу з дистанційним керуванням.

За процесом евакуації ворожого БПЛА спостерігав український повітряний дрон, відео з якого, ймовірно, допомогло корегувати рух наземного безпілотника.

Використання українського наземного безпілотника для транспортування російського БПЛА. 2024. Джерело: Telegram-канал “Війна в Україні. Втрати техніки”

Українські військові все частіше застосовують різні наземні безпілотні платформи для виконання завдань, зокрема і на передовій.

В Україні для військових розробили невеликий безпілотник для розмінування шляхів пересування штурмових груп.

Управляти машиною можна з безпечної відстані без ризику для військовослужбовців.

Для розмінування вона оснащена ланцюговим пристроєм, що обертається.

«Орлан-30»

«Орлан-30» – модифікація російського безпілотника «Орлан-10», який росіяни активно використовують у війні проти України. Робочий радіус безпілотника – 500 км, практична стеля – до 5000 м, час роботи – 8 годин. Максимальна швидкість польоту – 150 км/год.

Також БПЛА може нести різне корисне навантаження. Це можуть бути системи цифрової аерофоторозвідки, гіростабілізована електрооптична інфрачервона відеосистема, прилади радіоелектронної розвідки та делегації, системи спостереження за радіаційним фоном тощо.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше