Звільнення, резерв, страх: як “виживуть” айтівці в умовах кризи – дослідження

Майже 48% IT-спеціалістів зазначили про зміни у своїй роботі минулого року, свідчать результати IT Research Ukraine. З них 34% змінили проєкт всередині компанії, майже така сама кількість, 33%, перейшли на нове місце роботи. Ще 12% опинилися в резерві (bench).

Найвище ризик залишитися без роботи оцінюють тестувальники. Найменш занепокоєні проєктні менеджери та менеджери вищої ланки.

У порівнянні з 2023 роком настрої IT-фахівців стають більш песимістичними. Майже половина думають, що у 2024 році кількість вакансій зменшуватиметься. Водночас четверть вірять, що пропозицій побільшає. Очікування HR-спеціалістів позитивніші – 30% переконані, що вакансій побільшає, а 42% очікують, що ситуація залишиться без змін.

6% IT-фахівців на момент дослідження були безробітними. На травень 2022 року цей відсоток був меншим. Згідно з результатами дослідження, частка тих, хто втратив роботу, була 4,8%.

У дослідженні також опитали СЕО та HR-фахівців з понад 400 технокомпаній України. Понад половина (58%) зазначили, що попит на нові кадри у компаніях знизився, майже чверть відзначили збільшення кількості вакансій. 57% компаній на період опитування мали переведених в резерв працівників.

Водночас 85% компаній і далі наймають на відкриті вакансії, 56% з них шукають кандидатів із зовнішніх джерел. Крім того, 56% HR зазначили, що компанії наймають фахівців з рівнем кваліфікації Junior.

Технофахівці починають адаптовуватися до нових реалій та через складну ситуацію на ринку не ризикують звільнятися з місця роботи. Медіанний показник утримання спеціалістів зараз сягнув 85%, показник плинності кадрів – 10%.

За словами керівниці команди досліджень Львівського ІТ-Кластера Ярини Возняк, кількість кандидатів в рази перевищує кількість вакансій. Але є фахівці, на яких попит навіть зростає – це спеціалісти з продажів, лідогенерації та маркетингу.

Джерело liga.net

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше