Apple припиняє функцію вимірювання кисню в крові в Apple Watch: які причини цього рішення
Після новин у грудні про те, що флагманські смарт-годинники Apple Watch Series 9 і Ultra 2 були заборонені до продажу, Apple намагається повернути їх на ринок. Проблема в тому, що торгова комісія США (ITC) постановила, що датчики кисню в крові в пристроях порушують патенти, що належать іншій компанії під назвою Masimo.
Початкова заборона тривала лише кілька днів, апеляційний суд задовольнив прохання Apple про тимчасове припинення заборони продажів, але майбутнє залишається невизначеним. Компанія хоче, щоб заборона була призупинена на весь процес оскарження, який може тривати рік або більше і з комфортом приведе до запуску наступного покоління годинників Apple. Але ITC, наприклад, знаходить аргументи Apple слабкими і непереконливими.
Відповідно, Apple сподівається на краще, але готується до гіршого. Минулого місяця компанія почала працювати над програмним вирішенням проблемних смарт-годинників, заявивши, що це дозволить вирішити патентну суперечку до задоволення всіх сторін.
Цього тижня стало відомо, що зміни набагато кардинальніші, ніж передбачалося раніше. Замість того, щоб змінювати або навіть переробляти процес, за допомогою якого годинники вимірюють кисень у крові, програмне оновлення повністю видаляє цю функцію. Apple, очевидно, не може видалити датчик із пристрою, але він буде відключений принаймні через програмне блокування.
Датчик насичення крові киснем (SpO2), який з’явився разом із Apple Watch Series 6, фіксує за вимогою рівень кисню в крові, а також фонові показники протягом дня та ночі. Apple підкреслює, що це тільки для оздоровчих цілей, але цій функції приписують порятунок життя.
Apple сподівається, що це обхідне рішення не виявиться потрібним – як зазначає аналітик Bloomberg, це була дуже рекламована функція, і її видалення може зменшити попит.
Bloomberg повідомляє, що випадки годинників Apple із встановленим новим програмним забезпеченням, уже розіслані в роздрібні магазини, хоча співробітникам наполегливо наказано не продавати і навіть не відкривати пакунки.
На даний момент незрозуміло, чи буде застосоване нове програмне рішення до вже придбаних годинників через оновлення watchOS. Якщо так, то це буде дуже несправедливо щодо власників, які заплатили за функцію, яку хотіли. Тим часом тим, хто відчайдушно потребує годинник Apple Watch із вимірюванням вмісту кисню в крові, варто вимкнути автоматичне оновлення програмного забезпечення, відкривши програму «Налаштування» та перейдіть до Загальні > Оновлення ПЗ > Автоматичні оновлення.